Shadow
Slider

Näin pelattiin vuonna 2007

Tammikuun kisat 2007 Corona-Areena

Miehet B-luokka, 1. kierros: Hannu Hamari OVS- Hannu Kaurala KVS 6-0,6-1, Harri Puhakka RoVS – Oskari Honkavaara KVS 6-0,6-2, Antti Korhonen OVS – Mika Saarinen KVS 1-6,7-6,6-2, semifinaalit:  Ari Suikkanen KVS –  Hannu Hamari 6-1,6-2, Antti Korhonen OVS – Harri Puhakka RoVS 6-2,6-3, finaali:  Suikkanen – Korhonen 6-2,6-3. 

Miehet C-D-luokka, 1. kierros: Erkki Korva KVS – Pekka Ylitalo OVS 6-4,6-4, Timo Korva OVS – Mikko Laitinen KVS 6-0,6-1, Pentti Miettinen KVS – Ari Heimonen OVS 6-1,6-7,7-6, Olavi Suomalainen KVS – Toni Nurmela OVS 6-0,6-2, 2. kierros:, Antti Korhonen OVS – Erkki Korva 6-0,7-5, Oskari Honkavaara KVS – Erno Snellman 6-2,6-3

Jussi-Pekka Sallila RoVS – Juha Siekkinen KVS 3-6,6-2,6-0, Esko Korva OVS – Timo Korva OVS 6-3,6-4, Arttu Fiva RoVS – Pentti Miettinen 6-2,6-2, Samuli Heimonen OVS – Pentti Rautio KVS 4-6,6-0-6-3, Kauko Häkkilä OVS –Markus Lehtisalo RoVS 6-3,6-4, Juha Lindström RoVS – Olavi Suomalainen 7-6,6-4, 3. kierros: Antti Korhonen OVS – Oskari Honkavaara KVS 6-2,6-4, Esko Korva OVS – Jussi-Pekka Sallila RoVS 7-5,6-4, Arttu Fiva RoVS – Samuli Heinonen OVS 6-4,6-4, Juha Lindström RoVS – Kauko Häkkilä OVS 6-4,6-2, Semifinaalit: Antti Korhonen OVS – Esko Korva OVS 7-6,6-3, Arttu Fiva RoVS – Juha Lindström RoVS 6-0,6-2, finaali: Korhonen – Fiva 7-5,6-2.

Juniorit alle 16-vuotta, 1. kierros: Snellman RoVS- Mikko Lapinniemi KVS 6-0,6-4, Markus Lehtisalo RoVS – Henri Louste KVS 6-0,6-2, Jussi-Pekka Sallila – Henri Louste KVS 6-0,6-0, semifinaalit: Arttu Fiva RoVS – Erno Snellman RoVS 6-3,6-1, Jussi-Pekka Sallila RoVS – Markus Lehtisalo RoVS 6-3,6-3, Finaali: Sallila – Fiva 6-3,6-7,6-3

KARIHAARAN VERKKOPALLOSEURAN MESTARUUSKISAT

Kaksinpeli

1.kierros: Mikko Henriksson – Henri Louste 60,61, Jyrki Ranki – Pentti Miettinen 64,64, Karl-Erik Henriksson – Mikko Lapinniemi 62,61, Lasse Rimali – Dietmar Vinke 62,75, Antti Pihko - Pentti Rautio 62,60, Pekka Mäkelä – Risto-Matti Toivanen 60, 60, 2. kierros: Tuomo Heikkilä – Mikko Henriksson 62,63, Ranki – K-E Henriksson 63, 60, Rimali – Pihko 75, 67, 64, Mäkelä – Juha Siekkinen 63, 76, Semifinaalit: Heikkilä – Ranki 64,64, Rimali – Mäkelä 62,63. Finaali: Heikkilä – Rimali 61, 60

 Nelinpeli

1. kierros: Mikko Henriksson / Jyrki Ranki – Pentti Miettinen / Dietmar Vinke 63, 61, Karl-Erik Henriksson / Risto-Matti Toivanen – Tuomo Heikkilä / Antti Pihko 1-2 rtd. Ilpo Klint / Pekka Mäkelä – Mikko Lapinniemi / Henri Louste 61,61 2. kierros Ranki / M. Henriksson – Pentti Rautio / Mika Valtonen 75,61, Klint / Mäkelä – KE Henriksson / Toivanen 60,60. Finaali: Ranki / M. Henriksson – Klint / Mäkelä 61,76

Juniorit, kaksinpeli: Mikko Lapinniemi – Joonas Nousiainen 61,61, Henri Louste – Kalle Ranki 60,63, Lapinniemi – Ranki 62,61, Louste – Nousiainen 61,61, Ranki – Nousiainen 36,63,63, Lapinniemi – Louste 62,46,62.

KEMIART-TENNIS

Miehet avoin luokka, 1. kierros Kimmo Alaniska OVS – Mikko Puoskari TVS 7-5,6-4, Jukka Knuuti KVS – Jukka Tervo RoVS6-4,6-3, finaali Alaniska – Knuuti 6-0,6-0.

Miehet B-luokka, 1. kierros, Tuomo Heikkilä TrTS – Juha Siekkinen KVS 6-2,6-4, Mika Saarinen KVS – Pekka Ylitalo OVS 6-0,6-0, 2. kierros Harri Puhakka RoVS – Heikkilä 6-4,6-3, Harri Junttila RoVS – Saarinen 6-3,6-3, finaali Junttila – Puhakka 6-2,6-1.

Miehet C-D-luokka, 1. kierros Pekka Ylitalo OVS – Henri Louste KVS 6-2,6-2, Jari Hast RoVS – Pentti Rautio KVS 6-2,6-4, Erno Snellman RoVS – Antti Pihko KVS 6-4,7-6, Oskari Honkavaara KVS – Riikka Tuuliainen RoVS 6-1,6-1Jussi Partanen RoVS – Mikko Lapinniemi KVS6-0,7-5,Lasse Rimali KVS – Marko Mustonen PieTe 6-4,6-3, 2. kierros Jussi-Pekka Sallila RoVS – Ylitalo 6-1,6-0, Snellman – Hast6-2,6-1, Honkavaara – Partanen 6-2,6-0, Markus Lehtisalo RoVS – Rimali 3-6,6-3,6-2, semifinaalit: Sallila – Snellman6-4,4-6,6-1, Honkavaara – Lehtisalo 6-2,6-2, finaali: Sallila – Honkavaara 6-1,6-4.

Miehet 50-vuotta, 1. kierros: Jouni Tuuliainen RoVS – Juha Siekkinen KVS6-3,6-0, Hannu Kaurala KVS – Jouni Savolainen RoVS 6-3,6-2, Juha Lindström RoVS – Erkki Korva KVS6-3,6-4, Esko Korva OVS – Pentti Rautio KVS 6-0,6-2, 2. kierros: Tuuliainen – Kaurala 6-0,6-0, Esko Korva – Lindström 6-2,6-1, finaali: Tuuliainen – Esko Korva 6-3,6-0

Pojat 16-vuotta, 1. kierros: Jussi Partanen RoVS – Henri Louste KVS 4-6,6-1,6-2, Erno Snellman RoVS – Mikko Lapinnniemi KVS 6-2,6-0, 2. kierros: Jussi-Pekka Sallila RoVS – Partanen6-1,6-0, Markus Lehtisalo RoVS – Snellman 7-5,7-5, finaali: Sallila – Lehtisalo 6-3,6-2.