Shadow
Slider

Näin pelattiin vuonna 2009

KARIHAARAN VERKKOPALLOSEURAN 80-VUOTISJUHLAKILPAILUT

Avoin luokka, 1. kierros: Arttu Fiva RoVS - Lucas Höglund  KTK  6-1,6-2, Jami Kohtala KTK – Jussi-Pekka Sallila RoVS 6-3,6-2. Semifinaalit: Juuso Tapanainen OVS – Fiva 6-0,6-2, Tommi Nissinen OVS – Kohtala 6-3,6-1. Finaali: Nissinen – Tapanainen 6-3,6-0.

B-luokka, 1. kierros: Jukka Knuuti KVS – Mikko Majanen KTK 6-1,2-6,7-6,(8-6), Santeri Koivisto RoVS – Oskari Raulamo OVS 6-1,7-6,(8-6), Jussi-Pekka Sallila RoVS – Jan Wallin Haparanda  6-1,6-0, Santtu Hyvärinen RoVS – Pasi Koskinen KTK 5-7,6-4,6-2, Jussi Näykki KemTen – Anders Wennberg Haparanda 6-1,6-4, Arttu Fiva RoVS – Mika Saarinen KVS 6-1,6-2, Erno Snellman RoVS - Lucas Höglund KTK 7-6,(7-5),6-4, Lars Olsson Haparanda – Markus Lehtisalo RoVS 6-3,6-2. 2. kierros: Koivisto – Knuuti 6-4,6-2, Sallila – Hyvärinen 6-4,6-3, Fiva – Näykki 6-3,6-0, Olsson – Snellman 6-4,6-2. Semifinaalit: Sallila – Koivisto 7-5,6-1, Fiva – Olsson 6-3,6-2. Finaali: Sallila – Fiva 3-6,6-0,6-4

C-luokka, 1. kierros: Markus Lehtisaalo RoVS – Tuukka Prykäri KemTen 6-0,6-2, Toivo Suorsa KTK – Anton Wallin Haparanda 6-0,6-0, Marko Seikkula KemTen – Atte Heinikoski RoVS 6-3,6-1, Elias Sankala TCT – Riikka Tuuliainen RoVS 6-2,6-1, Pekka Ylitalo OVS – Hermanni Hakanpää RoVS 6-0,6-0, Timo Korva OVS – Arttu Korpela RoVS 6-2,6-4, Ari Heimonen OVS – Pentti Rautio KVS 7-5,6-4, Erno Snellman RoVS – Joel Sankala TCT 6-1,6-0. 2. kierros: Lehtisalo – Suorsa 6-1,6-1, Seikkula – Sankala 6-7,6-1,6-0, Ylitalo – Korva 6-2,7-5, Snellman – Heimonen 6-2,6-0, semifinaalit: Lehtisalo – Seikkula 6-4,6-0, Snellman – Ylitalo 6-4,6-3. Finaali: Snellman – Lehtisalo 6-0,6-1.

55-vuotiaat, 1. kerros: Juhani Marttila KVS – Ilpo Klint KVS 6-2,6-0, Pentti Väisänen OVS – Pentti Rautio KVS 6-3,6-1, Juha Lindström RoVS – Toivo Suorsa KTK 6-0,6-3, Kari Saarela OVS – Ossi Kokkonen KVS 6-1,6-2, Walle Olsson Haparanda – Erkki Korva KVS 6-4,6-2, Juha Siekkinen KVS – Hannu Haase RoVS 6-1,6-0. 2. kierros: Kyösti Heinänen RVS – Marttila 6-4,6-2, Lindström – Väisänen 3-6,6-1,6-3, Saarela – Olsson 6-4,6-2, Siekkinen Jan Sunnegårdh Göteborg 6-0,0-6,6-4. Semifinaalit: Heinänen – Lindström 6-0,6-1, Saarela – Siekkinen 6-2,6-1. Finaali: Saarela – Heinänen 6-3,6-3

Nelinpeli, 1.kierros: Mika Saarinen / Jukka Knuuti – Juhani Marttila / Aki Mäkipää 6-2,6-2, Jussi-Pekka Sallila / Erno Snellman – Ilpo Klint / Sauli Kotiranta 6-0,6-2, Jukka Tervo / Santtu Hyvärinen – Jussi Näykki / Marko Seikkula 6-3,6-2, Arttu Fiva / Santeri Koivisto – Osmo Happonen / Pentti Miettinen 6-1,6-1. Semifinaalit: Sallila / Snellman – Saarinen / Knuuti 7-6,6-2, Tervo / Hyvärinen – Fiva / Koivisto 6-3,6-2. Finaali: Tervo / Hyvärinen – Sallila / Snellman 7-5,6-4.

Suomen Tennisliiton hopeisen ansiomerkin sai Jyrki Ranki ja pronssisen ansiomerkin Mika Saarinen. Tennisliiton hopeinen pallo ojennettiin Mikko Henrikssonille.

KVS:n mestaruuskilpailut

Kaksinpeli
1. kierros: Antti Pihko – Dietmar Vinke  62,75, Pentti Miettinen – Antti Pasanen 60,61, Mauno Aho – Pentti Rautio 62,61, 2. kierros: Miettinen – Pihko 61,57,63, Aho – Ilkka Ketola 62,63, Jari Eskola – Teuvo Hentonen 60,60, semifinaalit: Jarmo Mäkipörhölä – Miettinen 61,61, Aho – Eskola 75,26,64, loppuottelu Mäkipörhölä – Aho 61,61.

Nelinpeli
1. kierros: Mauno Aho / Ilkka Ketola – Dietmar Vinke / Mika Timonen 63,63, semifinaalit: Antti Pihko / Juha Siekkinen – Pekka Mäkelä / Jyri Mäkelä 61,60, Aho / Ketola – Pentti Rautio / Pentti Miettinen 63,63, loppuottelu: Pihko / Siekkinen – Aho / Ketola 36,62,76 (10-8).

MINITENNISTURNAUS KEMISSÄ

Karihaaran Verkkopalloseura:
Annika Mäkipörhölä, Veera Valkeinen, Juuli Rahikainen, Jenni Tuomela, Oona Harjuniemi, Vilma Henriksson, Anni Marttinen, Roope Harjuniemi, Emma Heikkilä, Henri Louste, Mikko Lapinniemi.

Kempeeleen Tennis:
Sami Aho, Niko Aho, Eera Karppinen, Sini Heikki, Saana Heikki, Iida-Maria Pasanen, Taru Siik, Tero Siika, Tuomo Siik.

Oulun Verkkopalloseura:
Jerry Mäkelä, Kaapo Hietala, Jonne Piltonen, Mikko Pura.

Rovaniemen Verkkopalloseura:
Aapo Kuivalainen, Otto Alapuranen, Niilo Jänkälä, Joona Pussinen.

Tulokset:

Tytöt, A-lohko:
Annika – Saana 15-6, Annika – Sini 1-15, Annika – Vilma 7-15, Annika – Juuli 12-15, Veera – Sini 3–15, Saana – Sini 2–15, Saana – Vilma 5–15, Saana – Juuli 4–15, Sini – Vilma 15–2, Sini – Juuli 15–4, Juuli – Vilma 15- 6.

Tytöt B-lohko:
Taru – Iida-Maria 13-15, Taru – Anni 10-15, Taru - Oona 15-12, Taru – Jenni 7-15, Iida-Maria – Anni 8–15, Iida-Maria – Oona 15-12, Iida-Maria – Jenni 6-15, Anni – Oona 10-15, Anni – Jenni 10-15, Oona – Jenni 9-15.

Sijoituspelit: Iida-Maria –Saana 15-2, Taru – Annika 15-2, Vilma – Oona 15-12, Juuli – Anni 15-14, Sini – Jenni 15-9.

Pojat A-lohko:
Sami – Eera 7-15, Sami – Jerry 4-15, Sami – Aapo 5-15, Sami – Joona 3-15, Eera – Jerry 14-15, Eera – Aapo 10-15, Eera – Joona 13-15, Jerry – Aapo 8-15, Jerry – Joona 2-15, Aapo – Joona 15-11.

Pojat B-lohko:
Niko – Kaapo 8-15, Niko – Niilo 7-15, Niko – Emma 4-15, Niko – Otto 2-15, Niko – Roope 6-15, Kaapo – Niilo 4-15, Kaapo – Emma 11-15, Kaapo – Otto 14-15, Kaapo – Roope 15–11, Niilo – Emma 8-15, Niilo – Otto 15-7, Niiklo – Roope 15-6, Emma – Otto 15-7, Emma – Roope 15-6, Otto – Roope 15-10.

Sijoituspelit: Otto – Kaapo 15-13, Eera – Kaapo 15-13, Jerry – Otto 15-10, Jerry – Eera 15-11,  Aapo – Niilo 15-10, Emma – Joona 15-10, Loppuottelu:  Aapo – Emma 15-13.